Bł. Jan Paweł II Ecclesia de Eucharistia 61

Bł. JAN PAWEŁ II ECCLESIA DE EUCHARISTIA 61 "Poświęcając Eucharystii całą uwagę, na jaką zasługuje, oraz dokładając wszelkich starań, aby nie umniejszyć jakiegokolwiek jej wymiaru czy wymogu, stajemy się rzeczywiście świadomi wielkości tego daru. Zaprasza nas do tego nieprzerwana tradycja, która od pierwszych wieków dopatrywała się we wspólnocie chrześcijańskiej strażnika opiekującego się tym «skarbem». Kościół, powodowany miłością, troszczy się o przekazywanie kolejnym pokoleniom chrześcijan wiary i nauki o Tajemnicy eucharystycznej, tak aby nie została zagubiona choćby najmniejsza jej cząstka. Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż «w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia»"

środa, 17 października 2012

Profanacje w Kościołach we Francji

Francuskie kościoły w niebezpieczeństwie. Kolejne profanacje

W kilku francuskich miejscowościach doszło do profanacji kościołów. W jednej ze świątyń dokonano zbeszczeszczenia komunikantów. Kościoły coraz cześciej stają się obiektem aktów agresji i bandytyzmu.

W departamencie Mayenne nieznani sprawcy wyłamali drzwi w dwóch kościołach znajdujących się w kantonach Grez i Meslay. Skradli świece, modlitewniki i rzeźbę Matki Boskiej, którą później  odnaleziono na rondzie ulicznym. Ci sami wandale wdarli się też około północy do kościoła w Bignon-du-Maine, ale spłoszył ich przypadkowy przechodzień. Policja znalazła w świątyni niedopałki papierosów.

Do profanacji doszło w kościele Saint-Etienne (Świętego Stefana) w Marmoutier w Alzacji. Wandale uszkodzili cenne, powstałe w 1710 r. organy, dzieło André Silbermanna. Włamano się do tabernakulum. Porozrzucano i pokruszono hostie. Skradziono siedem pozłacanych klielichów.

www.pch24.pl