Bł. Jan Paweł II Ecclesia de Eucharistia 61

Bł. JAN PAWEŁ II ECCLESIA DE EUCHARISTIA 61 "Poświęcając Eucharystii całą uwagę, na jaką zasługuje, oraz dokładając wszelkich starań, aby nie umniejszyć jakiegokolwiek jej wymiaru czy wymogu, stajemy się rzeczywiście świadomi wielkości tego daru. Zaprasza nas do tego nieprzerwana tradycja, która od pierwszych wieków dopatrywała się we wspólnocie chrześcijańskiej strażnika opiekującego się tym «skarbem». Kościół, powodowany miłością, troszczy się o przekazywanie kolejnym pokoleniom chrześcijan wiary i nauki o Tajemnicy eucharystycznej, tak aby nie została zagubiona choćby najmniejsza jej cząstka. Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż «w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia»"

niedziela, 14 października 2012

Atak hakerów na portal faustyna,plAtak muzułmańskich hakerów na portal św. Faustyny
21,09,2012

Islamscy ekstremiści zaatakowali stronę internetową faustyna.pl. To pierwszy w Polsce atak muzułmańskich hakerów na katolicką stronę internetową. Informatykom udało się już namierzyć podejrzanych.
Witryna faustyna.pl, poświęcona św. Faustynie, jest przygotowywana w siedmiu językach w Łagiewnikach. Codziennie odwiedza ją prawie 10 tysięcy internautów z całego świata.
Jak powiedziała gazecie s. Elżbieta Siepak, rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik, pierwsze sygnały, że coś niedobrego dzieje się ze stroną internetową nadeszły w miniony wtorek tuż po godzinie 15. Pojawiły się na niej dziwne plansze oraz komunikaty w obcym języku. W nocy nastąpił kolejny atak.
W końcu udało się uruchomić witrynę, a nawet zidentyfikować hakerów. Okazało się, że to islamscy ekstremiści, którzy korzystali z serwera zarejestrowanego w Belgii. 

źródło pap