Bł. Jan Paweł II Ecclesia de Eucharistia 61

Bł. JAN PAWEŁ II ECCLESIA DE EUCHARISTIA 61 "Poświęcając Eucharystii całą uwagę, na jaką zasługuje, oraz dokładając wszelkich starań, aby nie umniejszyć jakiegokolwiek jej wymiaru czy wymogu, stajemy się rzeczywiście świadomi wielkości tego daru. Zaprasza nas do tego nieprzerwana tradycja, która od pierwszych wieków dopatrywała się we wspólnocie chrześcijańskiej strażnika opiekującego się tym «skarbem». Kościół, powodowany miłością, troszczy się o przekazywanie kolejnym pokoleniom chrześcijan wiary i nauki o Tajemnicy eucharystycznej, tak aby nie została zagubiona choćby najmniejsza jej cząstka. Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż «w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia»"

czwartek, 18 lipca 2013

Węgry zaatakowane przez Unię Europejską

Petycja - poparcia dla Węgier i premiera Victora Orbana
Podpisać można tu :

http://www.ipetitions.com/petition/our-solidarity-with-the-hungarians/

A sprawdzić listę podpisów mozna tu :

http://www.ipetitions.com/petition/our-solidarity-with-the-hungarians/signatures

Węgry zostały zaatakowane przez Parlament Europejski poprzez rezolucję z 3 lipca 2013, w której PE zażądał zmian w konstytucji węgierskiej.


Chodzi o wykreślenie pojęcia rodziny, która rzekomo zagraża wolności środowisk homoseksualnych.
PE zakwestionował także węgierskie skromne, ale realne zmiany dekomunizacyjne, oraz pewne zapisy podatkowe, które gwarantują równość podmiotów, a więc nie pozwalają na uprzywilejowanie kapitału zagranicznego.


To nieprawdopodobny atak na suwerenność narodu węgierskiego połączony z promocją postulatów politycznego ruchu homoseksualnego.

Jeden z zapisów rezolucji mówi wprost, że konstytucja węgierska tworzy nieprzychylny klimat dla tych społeczności. To jedno wielkie memento, bo
 
Węgrzy są atakowani za to, że chcą żyć w cywilizacji wolnych uczciwych ludzi, że odwołują się do tradycji chrześcijańskiej i że chcą budować swoją niepodległość, zrywając z brzemieniem komunizmu.
 
Nie takiej unii europejskiej pragnelismy...