Bł. Jan Paweł II Ecclesia de Eucharistia 61

Bł. JAN PAWEŁ II ECCLESIA DE EUCHARISTIA 61 "Poświęcając Eucharystii całą uwagę, na jaką zasługuje, oraz dokładając wszelkich starań, aby nie umniejszyć jakiegokolwiek jej wymiaru czy wymogu, stajemy się rzeczywiście świadomi wielkości tego daru. Zaprasza nas do tego nieprzerwana tradycja, która od pierwszych wieków dopatrywała się we wspólnocie chrześcijańskiej strażnika opiekującego się tym «skarbem». Kościół, powodowany miłością, troszczy się o przekazywanie kolejnym pokoleniom chrześcijan wiary i nauki o Tajemnicy eucharystycznej, tak aby nie została zagubiona choćby najmniejsza jej cząstka. Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż «w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia»"

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Mówienie o nawróceniu to homofobia

Katolicka szkoła w Australii nie zezwoliła na wykład byłego homoseksualisty. Przedstawiciele placówki mówią, że „Kościół katolicki potępia każdą formę homofobii". 

Ann Rebgetz, dyrektorka St. Columbian’s College, napisała w oświadczeniu, że „Miracle Christian Center (MCC), która organizowała spotkanie, nie poinformowała szkoły o jego charakterze. MCC przedstawia się jako międzynarodowa organizacja religijna, która zajmuje się «globalną ewangelizacją».” Tym razem gościem organizowanego przez nich spotkania miał być Adam Hood, przedstawiany jako „heteroseksualista, który kiedyś był gejem”. 
W zapowiedziach reklamowano, że opowie on, jak stał się wolny od homoseksualizmu i o obecnym życiu ze swoją rodziną oraz kierowaniu się chrześcijańskimi wartościami. „Czy homoseksualista może uwolnić się od pociągu seksualnego do tej samej płci? Adam Hood mówi «tak»” - napisano w reklamie wykładu.
– Widząc te reklamy w gazecie zdaliśmy sobie sprawę, jaki będzie charakter spotkania - mówi Rebgetz. - Cofnęłam pozwolenie na spotkanie, ponieważ było sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi naszej szkoły - dodaje dyrektorka.
Rebgetz powiedziała również, że „Kościół katolicki odrzuca wszystkie formy homofobii i nie będzie wspierał homofobicznych poglądów”. MCC wydało oświadczenie mówiące, że organizacja chce tylko „nieść przesłanie Jezusa Chrystusa, które zbawia wszystkich”.
Źródło: LifeSiteNews