Bł. Jan Paweł II Ecclesia de Eucharistia 61

Bł. JAN PAWEŁ II ECCLESIA DE EUCHARISTIA 61 "Poświęcając Eucharystii całą uwagę, na jaką zasługuje, oraz dokładając wszelkich starań, aby nie umniejszyć jakiegokolwiek jej wymiaru czy wymogu, stajemy się rzeczywiście świadomi wielkości tego daru. Zaprasza nas do tego nieprzerwana tradycja, która od pierwszych wieków dopatrywała się we wspólnocie chrześcijańskiej strażnika opiekującego się tym «skarbem». Kościół, powodowany miłością, troszczy się o przekazywanie kolejnym pokoleniom chrześcijan wiary i nauki o Tajemnicy eucharystycznej, tak aby nie została zagubiona choćby najmniejsza jej cząstka. Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż «w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia»"

niedziela, 22 grudnia 2013

W Turynie Świąt nie będzie

Do walki z Kościołem każdy pretekst jest dobry?

W Turynie Świąt nie będzie!

W Turynie Świąt nie będzie! - niezalezna.pl
foto: Xacir Miralles/SXC
W obawie przed reakcją muzułmanów w części szkół i przedszkoli w Turynie całkowicie zrezygnowano ze świątecznego wystroju i zapowiedziano, że w tym roku nie będą tam wystawiane bożonarodzeniowe jasełka.

Jak wynika z informacji serwisu pch24.pl, miejski radny Roberto Carbonero, postanowił poinformować o zaistniałej sytuacji jak najwięcej osób, ponieważ jego zdaniem świąteczne dekoracje i tradycje zostały w Turynie usunięte, aby „nie urazić wrażliwości rosnącej liczby muzułmanów”.

W ocenie radnego w związku z niekontrolowanym napływem muzułmańskich imigrantów, w ostatnich latach dzieci coraz częściej pozbawiane są własnej kultury i tradycji w obawie przed reakcją coraz liczniejszych grup muzułmanów.

- Chcemy wyjaśnień, jasności i interwencji administracyjnej. Każdy, kto przyjeżdża do naszej ojczyzny, ma przede wszystkim respektować nasze tradycje, które nie mogą abdykować na rzecz obcych – apeluje radny.