Bł. Jan Paweł II Ecclesia de Eucharistia 61

Bł. JAN PAWEŁ II ECCLESIA DE EUCHARISTIA 61 "Poświęcając Eucharystii całą uwagę, na jaką zasługuje, oraz dokładając wszelkich starań, aby nie umniejszyć jakiegokolwiek jej wymiaru czy wymogu, stajemy się rzeczywiście świadomi wielkości tego daru. Zaprasza nas do tego nieprzerwana tradycja, która od pierwszych wieków dopatrywała się we wspólnocie chrześcijańskiej strażnika opiekującego się tym «skarbem». Kościół, powodowany miłością, troszczy się o przekazywanie kolejnym pokoleniom chrześcijan wiary i nauki o Tajemnicy eucharystycznej, tak aby nie została zagubiona choćby najmniejsza jej cząstka. Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż «w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia»"

środa, 11 grudnia 2013

Ks. Isakowicz-Zalewski W Kijowie jeden diabeł zastąpił drugiego

W Kijowie jeden diabeł zastąpił drugiego   2013-12-09
Miał być Marsz Miliona w stolicy Ukrainy, ale przybyła zaledwie jedna piąta planowanych uczestników. To znaczy, że protest słabnie. Nawiasem mówiąc, Telewizja Polska informację o tym w głównym wydaniu "Wiadomości" podała dopiero jako siódmą, przedostatnią.
Jedynym widocznym efektem wczorajszego dnia, który miał być przełomowym, było obalenie pomnika Lenina. Osobiście cieszę się z tego, bo Lenin, jak i Stalin, był zbrodniarzem.
Martwi mnie jednak, że na cokole zburzonego pomnika zawisła obok ukraińskiej flagi narodowej także czerwona-czarna flaga UPA. Czyli jeden diabeł zastąpił drugiego. Nie ma co ukrywać, partia "Swoboda", a zwłaszcza jej szef, watażka Ołeh Tiahnybok, święcą swoje triumfy. Głównie z powody bezmyślne wsparcia ze strony polskich polityków.
Do tej pory miałem b. premiera Jerzego Buzka za rozsądnego człowieka. Dlatego też tym bardziej nie mogę się nadziwić, że tak łatwo dał się zmanipulować nacjonalistom ukraińskim. Występując na Majdanie wraz europosłem PO Jackiem Saryuszem-Wolskim, przemawiał po ... angielskim, którego to języka w tym rejonie Europy praktycznie nikt nie zna. Czyżby wstydził się swojej polskości? A może chciał się pokazać jako prawdziwy Europejczyk, pozbawiony jakiejkolwiek narodowości?
Najgorsze jest jednak to, że krzykną na koniec po banderowsku: "Sława Ukraini (Chwała Ukrainie), a zgromadzeni, na którymi łopotały flagi faszystowskiej "Swobody", gromko odpowiedzieli także po banderowsku: "Hierojom sława (Bohaterom chwała). Jakim bohaterom? Oczywiście tym z UPA i SS Galizien.
Tydzień temu w podobny sposób po banderowsku krzyknął także Jarosław Kaczyński i otrzymał taką samą odpowiedź od tłumu. Można to usłyszeć na własne uszy. Poniżej link do video. Suwak trzeba ustawić na min. 6 i 15 sekund  
 Proszę tez zauważyć, że okrzyków Kaczyńskiego "Niech żyje wolna Polska" i "Niech żyje jedność  naszych narodów" tłumacz już nie przetłumaczył  
Do tych, co uwiarygadniają pomyleńców ze "Swobody" dołączył także inny europoseł PO, Paweł Zalewski. W poprzednim wpisie pisałem, że w 1 grudnia w marszu kroczył on tuż za plecami Ołega Tiahnyboka. Tak jakby go ochraniał.
Poza tym, na swoim Facebooku dał zdjęcie z Majdanu, pełne flag "Swobody", którą w ten sposób uwiarygadnia.  
No cóż, polscy politycy, którzy swego czasu dogadywali się przy "okrągłym stole" z Jaruzelskim i Kiszczakiem, dziś w podobny sposób próbują się dogadać z pogrobowcami Bandery i UPA. Z całą pewnością i tym razem zostaną sromotnie oszukani.
Przy okazji, polecam swój wywiad, którego wczoraj udzieliłem Portalowi Wpolityce


oraz artykuł o ludobójstwie dokonanym przez UPA, który to artykuł opublikowała dzisiejsza Wirtualna Polska

 Poniżej apel do Braci Ukraińców, aby zburzyli także pomnik Bandery we Lwowie, a wtedy będą mogli rzeczywiście wejść do Europy.